fb
Kosky
Kosky
Kosky
Kosky

Dovolená Jižní Čechy - Třeboňsko

Každý rád tráví dovolenou po svém, dovolte nám však představit jedinečný rekreační areál Kosky, který vám jistě učaruje nejen tím, v jaké oblasti jižních Čech se nachází, ale jaká je zde ojedinělá příroda a biosférická atmosféra, která je svou rozmanitostí proslulá. Pokud jste ještě netrávili dovolenou v jižních Čechách a hledáte příjemné ubytování na Třeboňsku, je ten pravý čas tuto nádhernou destinaci poznat a užít si dovolenou právě v našem rekreačním areálu.

 

Rekreační areál – Dovolená jižní Čechy:

Areál Kosky se nachází v CHKO Třeboňsko. Leží mezi dvěma městy, a to přesněji mezi Třeboní a Suchdolem nad Lužnicí u malebné vesničky jménem Hamr, kterou protéká Koštěnický potok. Rekreační areál Kosky je od vesnice Hamr vzdálený pouhé tři kilometry, je obklopen hustým borovicovým lesem a blízko kempu se nachází a klikatí řeka Lužnice. Pokud jste tedy milovníkem přírody, sportovcem, rybářema zároveň tak trochu dobrodruhem a chcete si užít nejlepší kemp v jižních Čechách, je toto místo ideální destinací pro Vaši dovolenou v jižních Čechách.

Ubytování v rekreačním areálu Kosky je vybudované v čistě dřevěné architektuře s chatky, sruby a apartmány. Areál Kosky je ideálně situovaný díky tomu, že se nachází uprostřed bohatých lesů a krásné chráněné přírody. Má také výhodnou pozici na samotné křižovatce vyhledávaných cyklistických tras, které vedou malebnou krajinou Třeboňska.

V rekreačním areálu Kosky nechybí restaurace, kde můžete ochutnat zdejší kuchyni, samozřejmě nechybí sociální zařízení, recepce , kde vám pomůžeme a poradíme s jakoukoli situací nebo problémem a dáme tipy na výlety po okolí. V areálu je také společenská místnostpro případ nepříznivého počasí. Nechybí zde ani hřiště, ať pro dospělé nebo pro děti. Můžete zde odpočívat, relaxovat, sportovat a v letních měsících si zde můžete užít koupání v nedaleké pískovně přímo v areálu na soutoku Lužnice a Koštěnického potoka.

 

Dovolená Třeboňsko – Tipy na výlet jižní Čechy

Naučné stezky
Naučné stezky jsou ideální nejenom pro rodinné výlety, ale také pro bicyklové i rybářské nadšence. Doporučujeme stezku OKOLO TŘEBONĚ, která je skoro čtyřicet kilometrů dlouhá, trasa je lehká a vede po hrázi rybníků Nový a Starý Kanclíř do Lutové, Vyšehradu, Svět a mnoho dalších. Snad nejtypičtějším prvkem jižních Čech jsou rybníky. Na území CHKO Třeboňsko jich lze napočítat celkem 465 a nejznámější a zároveň největší je rybník Rožmberk. Naučná stezka, která největší rybník lemuje, je posetá informačními tabulkami, kde se určitě mnohé dozvíte, nejenom z dobových fotografií, ale i naučnými popisky.

Město Třeboň
Cyklotrasa vede do krásné Třeboně, kde se můžete seznámit s tamní historií. Město Třeboň se nachází v Třeboňské pánvi mezi známými rybníky Svět a Rožmberk a je městskou památkovou rezervací a také hlavním střediskem CHKO Třeboňsko. Historický vývoj zanechal městu nesmazatelné stopy a tvoří řadu významných památek jako zámek s půvabným zámeckým parkem, měšťanské domy v renesančním a barokním slohu. Návštěvu města si můžete zpříjemnit v tamních lázních a tím si také zpestřit dovolenou v jižních Čechách. Pomocí slatinných koupelí a zábalů se léčí pohybové ústrojí, revmatismus a nervové nemoci. Dojem z návštěvy městamůžete umocnit ochutnávkou piva z pivovaru Regent, který byl založen roku 1379 a řadí se tím mezi nejstarší pivovary na světě. Chutnat vám jistě budou také ryby z největšího rybářství v Evropě, rybářství Třeboň.

 

Dovolená Třeboňsko – čím je unikátní?

CHKO Třeboňsko patří mezi nejcennější lokality v České republice a proto je to dalším důvodem dovolenou v jižních Čechách absolvovat. Roste zde okolo čtyř set druhů rostlin a díky rozsáhlým rybníkům, močálům nebo mokřadům zde žije také velké množství živočichů, které můžete v tichosti pozorovat i obdivovat.

Rekreační areál Kosky, který je pro svou polohu uprostřed CHKO Třeboňsko vhodným opravdu pro každého,kdo hledá aktivní odpočinek. Můžete zde začít cyklistická, rybářská i rodinná dobrodružství, školní výlety, kamarádské utužování a pro rodiny s dětmi pohodovou a aktivní dovolenou. To vše v rámci nadstandardního pohodlí kempu Kosky a ještě k tomu za skvělou cenu.