fb
Kosky
Kosky
Kosky
Kosky

Kam na kolo?

01.01.2009

Ubytováním v našem areálu jste získali výhodnou pozici na samotné křižovatce vyhledávaných cyklistických tras, které vedou většinou po rovinkách malebnou krajinou Třeboňska a jsou skvěle značené a udržované. Nenechte si ujít zážitek alespoň z jednoho nabízeného výletu! Chybí vám kolo? Nevadí, rádi zapůjčíme kolo i pro vašeho juniora :o)


Naučná stezka OKOLO TŘEBONĚ (39 km, lehká trasa s 22 zastávkami značena bílým čtvercem přeškrtnutým zeleným pruhem) - po hrázi rybníků Nový a Starý Kanclíř do Lutové, okolo Mokřin přes Stříbřec a Stříbřecký most po hrázích rybníků Stolec, Vyšehrad, Nový a Starý Vdovec, okolo Staré Hlíny do Nové Hlíny, dále směrem do Obecního mlýna až do Třeboně. V Třeboni z hráze rybníka Svět k Opatovickému rybníku, dále ke Zlaté stoce a přes Barboru a Majdalenu zpět do areálu Na Koskách.

Za jeleny na NOVOU VES (27 km, lehká trasa) – do Chlumu u Třeboně okolo rybníka Hejtman přes Lipovky okolo lesních rybníků Medenice a Svobodný k oboře na Nové vsi, dále přejezdem říčky Dračice okolo Malého Londýna přes Františkov a Klikov Purkrabským lesem zpět do areálu Na Koskách.


Malý okruh DO LUTOVÉ (6 km, lehká trasa před obědem) – lesem okolo Nového Kanclíře k Zámecké Myslivně, pak po hrázi Starého jezera do Lutové a zpět kolem Starého Kanclíře do areálu Na Koskách.

Velký okruh DO STAŇKOVA (28 km, lehká trasa) – lesem okolo rybníků Kanclířů do Lutové, dále směrem na Žíteč a Mirochov. Přes Smírčí vrch a Nadějov do Staňkova, podél rybníku Hejtman do Chlumu u Třeboně a zpět do areálu Na Koskách.

ŽÍTEČ (12 km, lehká trasa) – lesem okolo Nového Kanclíře k Zámecké Myslivně, pak po hrázi Starého jezera, Výtopy a Starého Hospodáře na Baštu pod rybníkem Žebrákov do Lutové. Dále na Žíteč a přes Čapí vrch do Texasu a zpět do Lutové a okolo Starého a Nového Kanclíře do areálu Na Koskách.

K nejsevernějšímu bodu Rakouska (42 km, středně náročná trasa) – do Chlumu u Třeboně okolo rybníka Hejtman přes Staňkov na Smírčí vrch, dále po vrstevnici vrchu Bublavá skála k lesnímu hotelu Peršlák a zpět stejnou trasou.

Na NOVOŘECKOU HRÁZ (24 km, lehká trasa) - lesem k Zámecké Myslivně, pak okolo rybníků Staré jezero, Výtopy, Starý Hospodář, Podsedek, Humlenský a Starý Spálený až k Dlouhému mostu přes Novou řeku, dále po Novořecké hrázi k Stříbřeckému mostu, přes Stříbřec a Lutovou, podél Starého a Nového Kanclíře do areálu na Koskách.

Do RAKOUSKA (55 km, středně náročná trasa) – přes Chlum u Třeboně směrem na Novou Huť, Novou Ves, Tokániště a Spáleniště na hraniční přechod Halámky, dále Nagelberg, Thaures, Heidenreichtein, zpět přes Litschau na hraniční přechod Chlum u Třeboně a zpět do areálu Na Koskách.

zdroj informací: internetový portál www.nakolo.cz